Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2018-2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.07.2021
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Publikacja prezentuje specyfikę województwa wynikającą z jego położenia i krajobrazu, przedstawia infrastrukturę turystyki oraz informacje na temat ruchu i usług turystycznych.

Opracowanie zawiera informacje o turystycznych obiektach noclegowych i ich działalności. Obejmuje także dane o ruchu granicznym oraz podmiotach gospodarki narodowej prowadzących działalność gospodarczą związaną z turystyką. Analiza przedstawionych aspektów turystyki w warmińsko-mazurskim została przeprowadzona w oparciu o dane z 2020 r., natomiast tendencje badanych zjawisk zaprezentowano na przestrzeni lat 2012-2020. Ponadto, w celu przedstawienia możliwie pełnego obrazu turystyki, najważniejsze dane w województwie zostały ukazane na tle kraju oraz pozostałych województw.

W publikacji wykorzystano dane statystyczne pochodzące z badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a także informacje Straży Granicznej.

Przekroje: województwo, wybrane informacje według podregionów, powiatów i gmin
Do góry