Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie warmińsko-mazurskim w 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2015
Częstotliwość wydania: Co 2-3 lata

Publikacja prezentuje specyfikę województwa wynikającą z jego położenia i krajobrazu, przedstawia infrastrukturę turystyki oraz informacje na temat ruchu i usług turystycznych. Opracowanie zawiera informacje o turystycznych obiektach noclegowych i ich działalności. Obejmuje także dane o ruchu granicznym oraz podmiotach gospodarki narodowej prowadzących działalność gospodarczą związaną z turystyką. Analiza przedstawionych aspektów turystyki w warmińsko-mazurskim została przeprowadzona w oparciu o dane z 2014 r., natomiast tendencje badanych zjawisk zaprezentowano na przestrzeni lat 2005–2014. Ponadto, w celu przedstawienia możliwie pełnego obrazu turystyki najważniejsze dane w województwie zostały ukazane na tle kraju oraz pozostałych województw.

W publikacji wykorzystano dane statystyczne pochodzące z badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, a także informacje Straży Granicznej.

Do góry