Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja zawiera bogaty zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa. Szczegółowe dane statystyczne, przedstawione w formie tabel, map i wykresów, zgrupowano w 21 działach tematycznych. Opracowanie kończą dwie tablice przeglądowe zawierające ważniejsze dane o województwie w latach 2000, 2010, 2015 i 2021 oraz wybrane informacje o województwie na tle kraju w 2021 r. Zamieszczony materiał statystyczny uzupełniono uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji.
W stosunku do poprzedniej edycji, informacje z zakresu ludności zostały wzbogacone o dane z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W Aneksie Rocznika po raz pierwszy zaprezentowano Delimitację Obszarów Wiejskich (DOW) przygotowaną do celów statystycznych przez Główny Urząd Statystyczny.

Przekroje: województwo, powiaty, gminy
Do góry