Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rodziny w województwie warmińsko-mazurskim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.06.2024

Opracowanie przedstawia wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, który został przeprowadzony na terenie Polski w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r.

Prezentowana publikacja jest opracowaniem tematycznym poświęconym charakterystyce demograficznej i społecznej gospodarstw domowych, rodzin oraz ludności wchodzącej w ich skład. Opracowanie zawiera informacje o liczbie, wielkości oraz składzie pokoleniowym gospodarstw domowych. Ponadto w publikacji zamieszczono informacje o liczbie i typach rodzin oraz rodzin z dziećmi, w tym pozostającymi na utrzymaniu. Opracowanie zawiera uwagi ogólne, które obejmują podstawy prawne, cel i zakres spisu oraz źródła danych. Komentarz analityczny jest uzupełniony prezentacją graficzną w postaci map i wykresów. Część tabelaryczna (dostępna w wersji elektronicznej) składa się z tablic przeglądowych zawierających porównanie danych ze spisów w latach 2011 i 2021 oraz tablic wynikowych z danymi ze spisu w 2021 r.

Wyniki spisu są zaprezentowane dla województwa, wybrane zjawiska przedstawione na poziomie powiatowym i gminnym, a ważniejsze informacje pokazane w odniesieniu do kraju i innych województw. Dane w szerszym zakresie tematycznym są opublikowane na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego https://stat.gov.pl w Banku Danych Lokalnych oraz w obszarze tematycznym Spisy Powszechne.

Do góry