Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2018–2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2020
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Opracowanie zawiera informacje o aktywności ekonomicznej ludności, o popycie na pracę, osobach pracujących, ich warunkach pracy i wynagrodzeniach, a także o osobach bezrobotnych. Obejmuje także dane o ruchu zatrudnionych oraz wyniki przeprowadzanego co dwa lata badania struktury wynagrodzeń.
Analiza przedstawionych aspektów rynku pracy w warmińsko-mazurskim została przeprowadzona w oparciu o dane z 2019 r., natomiast tendencje badanych zjawisk zaprezentowano na przestrzeni lat 2010–2019. Ponadto, w celu przedstawienia możliwie pełnego obrazu rynku pracy, najważniejsze dane w województwie zostały ukazane na tle kraju oraz pozostałych województw.
W 2020 r. rynek pracy doświadczył wielkich trudności – i to nie tylko w województwie, ale i w całej Polsce oraz na świecie. Przyczyną tych trudności było pojawienie się wirusa SARS-CoV-2, który wpłynął na funkcjonowanie wszystkich krajów. W niniejszym opracowaniu została przedstawiona sytuacja bezpośrednio poprzedzająca pandemię koronawirusa wraz z jej społeczno-gospodarczymi skutkami.
Zaprezentowany w opracowaniu obraz rynku pracy z lat 2018–2019 może stanowić punkt odniesienia do analiz w kolejnych latach, po pandemii.

Przekroje: województwo, wybrane informacje według podregionów, powiatów i gmin, sekcje PKD 2007
Do góry