Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.03.2024
Częstotliwość wydania: Roczna

Źródłem publikowanych danych jest Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej REGON, prowadzony przez Prezesa GUS zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 773 z późń. zm.) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacj rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz. U. poz. 2009, z późn. zm.).

Publikacja zawiera informacje o podmiotach wpisanych do rejestru REGON zgrupowanych według różnych kryteriów. Zróżnicowane przekroje prezentacji podmiotów gospodarki narodowej oraz porównanie do lat poprzednich umożliwiają obserwację i analizę zmian zachodzących w strukturze podmiotów gospodarki narodowej. Prezentowane zmiany dotyczą m.in. sektora własności, rodzaju prowadzonej działalności, wielkości oraz form prawnych jednostek.

Opracowanie składa się z syntezy, części tabelarycznej oraz uwag metodologicznych. Informacje zaprezentowano w podziale na podregiony, powiaty i gminy, a także na tle innych województw w kraju.

Archiwum

Do góry