Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sytuacja demograficzna województwa warmińsko-mazurskiego w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.07.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Opracowanie, przygotowane po raz trzeci w serii wydawniczej Analizy statystyczne, jest pogłębieniem tematyki zawartej w publikacji „Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie warmińsko-mazurskim”, wydawanej w latach wcześniejszych.

W opracowaniu przedstawiono sytuację demograficzną województwa w 2019 r. Najważniejsze zjawiska i procesy ludnościowe pokazano na tle kraju i pozostałych województw oraz w retrospekcji od 2000 r. Część analityczną publikacji zilustrowano wykresami i mapami, na których zaprezentowano najważniejsze zjawiska i tendencje demograficzne. W części tabelarycznej zamieszczono tablice przeglądowe, zawierające informacje demograficzne o województwie warmińsko-mazurskim i innych regionach kraju oraz tablice szczegółowe o ludności, ruchu naturalnym i migracyjnym w układzie podregionów, powiatów i gmin.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry