Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie warmińsko-mazurskim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.10.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Opracowanie zawiera informacje o dochodach i wydatkach budżetów gmin, powiatów i miast na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, a także o dochodach i wydatkach samorządu województwa.

Zasadniczą część publikacji stanowią portrety 136 jednostek samorządu terytorialnego województwa warmińsko-mazurskiego. Prezentują one dane dotyczące wielkości i struktury budżetów, źródeł dochodów oraz kierunków wydatków ponoszonych przez poszczególne jednostki samorządu terytorialnego. Sposób prezentacji danych pozwala na zaobserwowanie znacznego zróżnicowania w strukturze i wysokości dochodów i wydatków wynikającego z odmiennego podziału zadań realizowanych na różnych szczeblach samorządu terytorialnego. Opracowanie zawiera również zestawienia danych zagregowanych dla poszczególnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego zaprezentowanych na tle kraju. Dane zagregowane dla województwa warmińsko-mazurskiego są ujęte w retrospokcji za lata 2013-2016. Uzupełnieniem tablic są mapy prezentujące zróżnicowanie jednostek w zakresie dochodów i wydatków przypadających na 1 mieszkańca.

Przekroje: województwo, powiaty, gminy
Do góry