Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wydarzenia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

ETAP PIERWSZY ZAWODÓW CENTRALNYCH OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ 2022/23

W dniu 28 lutego 2023 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbył się pierwszy etap zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurski reprezentowali laureaci zawodów okręgowych, uczniowie ze szkół: II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie oraz Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.

Etap pierwszy zawodów centralnych polegał na rozwiązaniu testu on-line, który trwał 75 min.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom pierwszej części etapu centralnego. Gratulacje przekazujemy również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.

Patronatem wydarzenie objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Pan Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pan Gustaw Marek Brzezin oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Pan Krzysztof Marek Nowacki.

Partnerem wydarzenia był Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Olsztynie.KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W OLSZTYNIE


ZAWODY OKRĘGOWE VII EDYCJI OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

7 grudnia 2022 r. odbyły się zawody okręgowe VII edycji Olimpiady Statystycznej. Do etapu okręgowego przystąpiło 33 uczniów z 13 szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody etapu okręgowego  Olimpiady odbyły się w formie zdalnej w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy Olimpiady.

Zwycięzcą etapu okręgowego w województwie został uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Nasze województwo na etapie centralnym będą reprezentować również uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Komitet Okręgowy Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje laureatom, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady Statystycznej oraz uczestniczyli w przeprowadzeniu zawodów okręgowych w szkołach.

Kolejny etap VII edycji Olimpiady Statystycznej odbędzie się 28 lutego 2023 r. Lista osób zakwalifikowanych do pierwszego etapu zawodów centralnych znajduje się na stronie Olimpiady https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/


ETAP PIERWSZY ZAWODÓW CENTRALNYCH OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ 2021/22

W dniu 2 marca 2022 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbył się pierwszy etap zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurski reprezentowali laureaci zawodów okręgowych, uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie.

Etap pierwszy zawodów centralnych polegał na rozwiązaniu testu on-line, który trwał 75 min.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom pierwszej części etapu centralnego. Gratulacje przekazujemy również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.

Honorowy Patronat nad bieżącą edycją Olimpiady Statystycznej w naszym województwie sprawował Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Instytucją partnerską wspierającą Olimpiadę był, podobnie jak w latach poprzednich, Narodowy Bank Polski Oddział w Olsztynie.


 

KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W OLSZTYNIE

 

ZAWODY OKRĘGOWE VI EDYCJI OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

8 grudnia 2021 r. odbyły się zawody okręgowe VI edycji Olimpiady Statystycznej. Do etapu okręgowego przystąpiło 23 uczniów z 10 szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, zawody etapu okręgowego  Olimpiady odbyły się w formie zdalnej w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy Olimpiady.

Zwycięzcą etapu okręgowego w województwie został uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Nasze województwo na etapie centralnym będą reprezentować również uczniowie ze szkół:  Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie.

Komitet Okręgowy Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje laureatom, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady Statystycznej oraz uczestniczyli w przeprowadzeniu zawodów okręgowych w szkołach.

Kolejny etap VI edycji Olimpiady Statystycznej odbędzie się 2 marca 2022 r. Lista osób zakwalifikowanych do pierwszego etapu zawodów centralnych znajduje się na stronie Olimpiady https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/

ETAP PIERWSZY ZAWODÓW CENTRALNYCH OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 2 marca 2021 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbył się pierwszy etap zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurski reprezentowali laureaci zawodów okręgowych: uczeń z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, uczeń z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie oraz uczeń ze Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Akademickich w Olsztynie.

Etap pierwszy zawodów centralnych polegał na rozwiązaniu testu on-line, który trwał 45 min.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom pierwszej części etapu centralnego. Gratulacje przekazujemy również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W OLSZTYNIE

ZAWODY OKRĘGOWE OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ 2020/2021

Do zawodów okręgowych V edycji Olimpiady Statystycznej, które odbyły się 10 grudnia 2020 r. przystąpiło 17 uczniów z 7 szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku, ze względu na obostrzenia  wynikające z Covid-19, zawody etapu okręgowego  Olimpiady odbyły się w formie zdalnej w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy Olimpiady.

Do etapu centralnego Olimpiady Statystycznej zakwalifikowało się 4 uczniów z naszego województwa: uczeń z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, uczeń z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, uczeń  I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie oraz uczeńze Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Akademickich w Olsztynie.

Instytucją partnerską wspierającą Olimpiadę był, podobnie jak w latach poprzednich,  Narodowy Bank Polski, Oddział Okręgowy w Olsztynie.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje laureatom, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady Statystycznej oraz uczestniczyli w przeprowadzeniu zawodów okręgowych w szkołach.

IV EDYCJA OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

6 kwietnia 2020 r. odbyła Gala finałowa IV edycji Olimpiady Statystycznej. Po raz pierwszy w historii Olimpiady Gala została przeprowadzona zdalnie.

W tym roku, w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, zawody centralne zakończyły się na I etapie i wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do tego etapu otrzymali tytuł finalisty Olimpiady Statystycznej.

W gronie 80 laureatów i finalistów znaleźli się: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku, zajmując odpowiednio miejsca 28 i 46 oraz uczennica z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, która zajęła miejsce 53.

Należy to uznać za ogromne osiągnięcie, ponieważ finałowa 80-tka została wyłoniona z grona ponad 3500 uczniów z całej Polski, którzy w listopadzie 2019 r. przystąpili do Olimpiady.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej składa gratulacje finalistom. Gratulacje przekazujemy również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.

ETAP PIERWSZY ZAWODÓW CENTRALNYCH OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 25 lutego 2020 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbył się pierwszy etap zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurki reprezentowali laureaci zawodów okręgowych: uczennica  z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie oraz  uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku.

Etap pierwszy zawodów centralnych polegał na rozwiązaniu testu on-line, który trwał 45 min.

W gronie 30 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do ostatniego etapu IV edycji Olimpiady Statystycznej znalazł się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku plasując się na 28 miejscu.

Należy to uznać za ogromne osiągnięcie, ponieważ finałowa 30-tka została wyłoniona z grona ponad 3500 uczniów z całej Polski, którzy w listopadzie 2019 r. przystąpili do Olimpiady.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom pierwszej części etapu centralnego i składa gratulacje finaliście oraz życzy sukcesu w ostatniej części Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się 12 marca 2020 r. w Warszawie.

Gratulacje przekazujemy również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W OLSZTYNIE

                

   

Europejski Dzień Statystyki 20 października 2019 r.

Spotkania edukacyjne z okazji Europejskiego Dnia Statystyki

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Statystyki. W ramach tegorocznych obchodów Urząd Statystyczny w Olsztynie zorganizował spotkania edukacyjne. W spotkaniach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Słuchacze dowiedzieli się, gdzie można znaleźć dane statystyczne, jak je wykorzystać w nauce, pracy i życiu codziennym. Uczestnicy spotkań mieli również okazję poznać historię spisów powszechnych oraz znaczenie zebranych informacji dla życia społecznego i gospodarczego kraju.          

10-11 maja Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)

Urząd Statystyczny w Olsztynie włączył się w obchody DOFE.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich są elementem kampanii promocyjnej „Europe in My Region”, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej sfinalizowano dzięki Funduszom Europejskim.

Goście DOFE w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie mieli okazję poznać banki i bazy danych statystyki publicznej, zrealizowane dzięki środkom unijnym, a także zdobyć praktyczne umiejętności generowania zestawień danych statystycznych, wykresów, map oraz raportów. W spotkaniach uczestniczyli studenci olsztyńskich uczelni wyższych oraz osoby prywatne.

Szkolenie pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu

W dniach 25-26 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Elblągu oraz w Oddziale US w Elblągu przeprowadzono szkolenia z zakresu zasobów informacyjnych statystyki publicznej. W Urzędzie Miejskim w Elblągu przedstawiono narzędzia wspierające realizowanie zadań administracji samorządowej.  W szkoleniu w formie warsztatów uczestniczyły 24 osoby  z różnych departamentów, m.in. Departamentu Strategii Rozwoju, Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Departamentu Przedsiębiorczości, Nadzoru Właścicielskiego i Analiz, Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych. W Oddziale US w Elblągu omówiono zasady udostępniania informacji statystycznej oraz zwrócono uwagę na problemy pojawiające się przy opracowywaniu oraz udostępnianiu danych.

Tydzień ze Statystyką, 4-9 marca 2019 r.

W ramach obchodów Dnia Statystyki w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie zorganizowano spotkania edukacyjne oraz dzień otwarty.

Studenci I i II stopnia Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na zajęciach warsztatowych doskonalili umiejętności posługiwania się bazami danych statystycznych.

Natomiast cztery grupy studentów Uniwersytetu Dzieci  uczestniczyły w warsztatach pt. „Ile dzieci mieszka w Olsztynie”.

Urząd odwiedziły również przedszkolaki z Przedszkola Miki oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych „GUŚ w krainie liczb”.

Osoby zainteresowane statystyką, które odwiedziły Urząd 8 marca podczas Dnia Otwartego, miały możliwość odwiedzenia Informatorium, poznawały historię statystyki, współczesne metody badań oraz nowe rozwiązania stosowane w statystyce.Do góry