Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie warmińsko-mazurskim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2022

Opracowanie zawiera obszerny zestaw danych ostatecznych dotyczących rolnictwa w województwie warmińsko-mazurskim. Publikacja obejmuje analizę informacji wynikowych pochodzących z PSR 2020 według siedziby użytkownika gospodarstwa rolnego w przekroju wojewódzkim i powiatowym. Dodatkowo, w rozdziale 10, przedstawiono analizę zagadnień w przekrojach gminnych według siedziby gospodarstwa rolnego. Prezentowane zagadnienia zostały przedstawione w retrospekcji od PSR 2010, co umożliwia analizę i ocenę zmian zachodzących w ostatnim dziesięcioleciu. Dodatkowo istnieje możliwość porównania zjawisk społeczno-ekonomicznych występujących w województwie warmińsko-mazurskim z procesami zachodzącymi w kraju.

Przedstawiona w publikacji problematyka została zaprezentowana na wykresach, mapach, kartogramach i kartodiagramach, umożliwiając poznanie zmian w czasie oraz rozmieszczenia przestrzennego zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych. Część analityczną opracowania uzupełniają tablice przeglądowe. Szczegółowe informacje wynikowe z zakresu PSR 2020 (w tym według siedziby gospodarstwa rolnego – również do poziomu gmin) dostępne są w Banku Danych Lokalnych pod adresem https://bdl.stat.gov.pl/bdl/start w kategorii: Powszechne Spisy Rolne.

Do góry