Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zawody Okręgowe Olimpiady Statystycznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
11.01.2018

W dniu 9 stycznia 2018 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej. W województwie warmińsko-mazurskim do zawodów przystąpiło 36 uczniów z 14 szkół.

Zawody okręgowe polegały na rozwiązaniu testu pisemnego, składającego się z dwóch części (testu A i testu B). Test A zawierał 29 pytań, a na jego rozwiązanie uczniowie mieli 45 min. Test B składał się z 3 zadań i trwał również 45 minut. Po zakończeniu testu pisemnego uczestnicy spotkali się z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz z przedstawicielami Samorządu Studenckiego.

Zwycięzcą zawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej został Jakub Karolak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. II miejsce zajął Oskar Fąk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, na III miejscu uplasował się Kacper Żurek reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje laureatom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady Statystycznej

Do góry