Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
11.01.2019

ZAWODY OKRĘGOWE OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 9 stycznia 2019 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej. W województwie warmińsko-mazurskim do zawodów przystąpiło 34 uczniów z 12 szkół.

Zawody okręgowe polegały na rozwiązaniu testu pisemnego, składającego się z dwóch części (testu A oraz testu B) i trwającego 1,5 godziny. Po zakończeniu testu pisemnego uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Samorządu Studenckiego oraz władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Olimpiada Statystyczna w okręgu warmińsko-mazurskim objęta została honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Kuratora Warmińsko-Mazurskiego oraz Narodowego Banku Polskiego oddział w Olsztynie.

Zwycięzcą zawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej został Kacper Żurek, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku, II miejsce zajął Karol Żyra z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, na III miejscu uplasował się Adam Lasota reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje laureatom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do Olimpiady Statystycznej.

Słowa podziękowania kierujemy również do Patronów oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie za wsparcie wydarzenia oraz ufundowane nagród.Do góry