Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

SUKCES UCZNIÓW Z WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLIMPIADZIE STATYSTYCZNEJ

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.03.2017

W dniu 29 marca 2017 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbyła się pierwsza część zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurski reprezentowali laureaci zawodów okręgowych: Wojciech Wiśniewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku, Nikodem Witkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie oraz Adam Lasota, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

Komitet Okręgowy Olimpiady Statystycznej w okręgu warmińsko-mazurskim ma przyjemność poinformować, że cała trójka uczniów z naszego województwa zakwalifikowała się do grona 30 uczestników szczebla centralnego Olimpiady Statystycznej, którzy wezmą udział w zawodach ustnych, stanowiących ostatni etap Olimpiady.

Należy to uznać za ogromne osiągnięcie, ponieważ finałowa 30-tka została wyłoniona z grona 2,5 tys. uczniów z całej Polski, którzy w listopadzie 2016 r. przystąpili do Olimpiady.

Komitet Okręgowy Olimpiady Statystycznej w okręgu warmińsko-mazurskim serdecznie gratuluje finalistom oraz życzy sukcesu w ostatniej części Olimpiady, która odbędzie się 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie. Gratulacje należą się również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.

 

 

KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ
W OLSZTYNIE

Do góry