Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

ETAP PIERWSZY ZAWODÓW CENTRALNYCH OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.03.2018

W dniu 28 lutego 2018 roku w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbył się pierwszy etap zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

Okręg warmińsko-mazurki reprezentowali laureaci zawodów okręgowych: Jakub Karolak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi, Oskar Fąk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie i Kacper Żurek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku.

Etap pierwszy zawodów centralnych polegał na rozwiązaniu testu on-line. Test składał się z 29 pytań, a na jego rozwiązanie uczniowie mieli 45 min.

W gronie 30 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do ostatniego etapu II edycji Olimpiady Statystycznej znalazł się Kacper Żurek, plasując się na 18 miejscu.

Należy to uznać za ogromne osiągnięcie, ponieważ finałowa 30-tka została wyłoniona z grona 3000 uczniów z całej Polski, którzy w grudniu 2017 r. przystąpili do Olimpiady.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom pierwszej części etapu centralnego i składa gratulacje finaliście oraz życzy sukcesu w ostatniej części Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się 13 marca 2018 r. w Warszawie.

Gratulacje należą się również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.KOMITET OKRĘGOWY OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W OLSZTYNIE

Do góry