Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

ETAP II OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ – ZAWODY OKRĘGOWE

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
25.01.2017

W dniu 13 stycznia 2017 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej. Zawody okręgowe składały się z dwóch części - pisemnej i ustnej. W województwie warmińsko-mazurskim do części pisemnej etapu okręgowego przystąpiło 28 uczniów z 12 szkół.

Część pisemna polegała na rozwiązaniu testu. Test składał się z 29 pytań, a na jego rozwiązanie uczniowie mieli 45 min.

W przerwie między częścią pisemną i ustną uczestnicy spotkali się z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz z przedstawicielami Samorządu Studenckiego.

Do części ustnej zawodów okręgowych zostało zakwalifikowanych 10 uczniów. W części ustnej uczestnicy, po uprzednim przygotowaniu, mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na jedno wylosowane pytanie problemowe.

Zwycięzcą etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej został Wojciech Wiśniewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku. II miejsce zajął Nikodem Witkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, a na III miejscu uplasował się Adam Lasota reprezentujący XIII Liceum Ogólnokształcące Katolickie im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Statystycznej dziękuje wszystkim uczestnikom etapu okręgowego i składa gratulacje zwycięzcy.

Do góry